Przejdź do treści

Godziny otwarcia: Pon.-Pt. 8:00-20:00 Sob. 8:00-14:00
Geometria: Pon.-Pt. 8:00-17:00 Sob. 8:00-14:00

Klimatyzacja

Obsługujemy zarówno stary czynnik chłodniczy R134a oraz nowy R1234yf

Odzyskanie czynnika

Sprawdzenie szczelności poprzez wytworzenie próżni

Dodanie nowego czynnika wraz z olejem

Ozonowanie układu

Serwis klimatyzacji samochodowej Dunajscy Wrocław

W obecnych czasach klimatyzacja jest podstawowym elementem wyposażenia niemal każdego samochodu. Pozwala ona na komfortowe podróżowanie i to nie tylko przy bardzo wysokich temperaturach panujących na zewnątrz. Każdy właściciel samochodu powinien pamiętać, że układ klimatyzacji wymaga określonych zabiegów serwisowych, które zagwarantują jego bezawaryjne działanie. Należy pamiętać, że regularne wykonywanie przeglądu i serwisu klimatyzacji samochodowej, to pewność, że system będzie działał tak, jak powinien.

Przegląd i serwis układu klimatyzacji

Przegląd klimatyzacji to czynności, które mają na celu sprawdzenie prawidłowości działania układu wraz z pomiarem ciśnienia. Kontrola układu to okresowa wymiana filtra kabinowego, odgrzybianie i czyszczenie wnętrza. Przegląd klimatyzacji powinien być przeprowadzany okresowo, najlepiej raz w roku przed rozpoczęciem sezonu letniego.

W przypadku, gdy system jest nieszczelny lub jest w nim nieprawidłowe ciśnienie konieczna będzie naprawa klimatyzacji.

Serwis klimatyzacji obejmuje czynności, które znacznie wykraczają poza zakres standardowej kontroli. W zakres kompleksowego serwisu klimatyzacji wchodzą:

Test elektroniki pokładowej – przeprowadza się go najczęściej w nowszych pojazdach wyposażonych w automatyczną klimatyzację. Polega on na podłączeniu testera, dzięki któremu można zweryfikować błędy sterownika klimatyzacji i sprawdzić, czy czynnik roboczy nie ulatnia się zbyt szybko.

Wymiana filtra kabinowego i odgrzybianie – obowiązkowo wykonywane przy każdym serwisie klimatyzacji. Złogi grzybów, a także bakterie zbierające się w klimatyzacji są nie tylko przyczyną brzydkiego zapachu, ale mogą być też bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Dlatego też filtr kabinowy powinien być wymieniany regularnie.

Odgrzybianie klimatyzacji przeprowadza się poprzez zastosowanie specjalnych środków chemicznych lub przez ozonowanie. Ozon usuwa chorobotwórcze zarazki i niepożądane zapachy zarówno z układu wentylacyjnego, jak i z kokpitu samochodu.

Wymiana osuszacza – pochłaniając wilgoć we wnętrzu układu chroni kompresor przed korozją. Wymiana tego elementu powinna następować co 2-3 lata.

Dodatkowe czynności – kontrola temperatury, ciśnienia, odpływy wody z parownika.

DUNAJSCY

Napełnianie klimatyzacji

Serwis Klimatyzacji Dunajscy we Wrocławiu zapewnia napełnianie klimatyzacji w atrakcyjnych cenach.

Podczas każdego napełniania klimatyzacji nasi pracownicy szczegółowo sprawdzają szczelność systemu. Serwis obejmuje filtrowanie i oczyszczanie czynnika chłodzącego znajdującego się już w instalacji.

Zapewniamy także próżnowanie, czyli dokładne osuszenie klimatyzacji i usunięcie z niej wilgoci. Jest to bardzo ważne, gdyż wilgoć może doprowadzić do nieprawidłowego działania instalacji i może dojść do uszkodzenia systemu działania klimatyzacji.

Odgrzybianie klimatyzacji - Wrocław

Odgrzybianie instalacji jest bardzo ważnym elementem serwisu klimatyzacji. Polega on na opróżnieniu układu z czynnika chłodzącego a następnie przeprowadzeniu zabiegu próżnowania, czyli osuszenia klimatyzacji z wilgoci, gdyż to właśnie ona jest odpowiedzialna za powstawanie grzybów, które mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Po osuszeniu instalacji ozonuje się ją.

Dopiero po wykonaniu tych wszystkich czynności możną ją ponownie nabić. Na sam koniec serwisu przeprowadzany jest test szczelności systemu.

Nabijanie klimatyzacji

W firmie Serwis Klimatyzacji Dunajscy we Wrocławiu posiadamy nowoczesny sprzęt do nabijania klimatyzacji. Dzięki temu oraz naszym doświadczonym i świetnie przeszkolonym pracownikom zapewniamy serwis na najwyższym poziomie. 

Nabijanie klimatyzacji odbywa się etapami, gdyż dzięki temu ma się pewność, że klimatyzacja jest szczelna, sprawna i w pełni wydajna.

Nabijanie klimatyzacji obejmuje:

DUNAJSCY

Używanie klimatyzacji w samochodzie

Awarie systemu klimatyzacji pojawiają się często, gdy jest on używana sporadycznie, zwłaszcza do szybkiego ochłodzenia temperatury panującej w pojeździe. W skrajnych przypadkach, gdy klimatyzacja nie jest używana przez dłuższy czas może dojść do uszkodzenia kompresora klimatyzacji.  Dlatego też ważne jest, żeby używać jej regularnie i profilaktycznie dokonywać jej przeglądów raz do roku.

Warto również wybrać sprawdzony i rzetelny serwis klimatyzacji, który zagwarantuje nam usługi na najwyższym poziomie. Właśnie takie zapewnia klientom Serwis  Klimatyzacji Dunajscy we Wrocławiu. Zapraszamy.