Przejdź do treści

Godziny otwarcia: Pon.-Pt. 8:00-20:00 Sob. 8:00-14:00
Geometria: Pon.-Pt. 8:00-17:00 Sob. 8:00-14:00

Geometria

GEOMETRIA

KONFIGURACJA ZAWIESZENIA POJAZDU

Kąt pochylenia koła wzgędem podłoża

Odpowiada za zachowanie auta w zakręcie

Kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy

Odpowiada za zachowanie auta podczas jazdy prosto i w szybko pokonywanych zakrętach

Zbieżność

Odpowiada za zachowanie auta podczas jazdy na wprost

Umów się na geometrię

GEOMETRIA KÓŁ

Na bezpieczną i komfortową jazdę samochodem wpływ nie tylko mają opony, ale także ich prawidłowe ustawienie w osi pojazdu. Najlepsza możliwą metodą na rynku jest Geometria 3D, która również jest dostępna dla klientów stacji kontroli pojazdów Dunajscy w Nadolicach.

W naszym serwisie pomiar przeprowadzamy za pomocą nowoczesnego sprzętu pomiarowego marki Hunter Win Align WA360. Dzięki zaawansowanej technologii trójwymiarowego obrazowania, operacja pomiarowa jest szybka i precyzyjna, a pełen obraz graficzny umożliwia zdiagnozowanie problemów pojazdu oraz ich przyczynę, a także profesjonalne wykonanie geometrii kół  i ustawienie ich zbieżności.

Kiedy należy sprawdzać geometrię kół w pojeździe?

Sytuacje, w których należy bezwzględnie sprawdzić geometrię, to na przykład wykonywane naprawy układy kierowniczego i zawieszenia w pojeździe. Również należy ją sprawdzić po zakupie nowego auta oraz po kolizji drogowej.

Zalecane jest regularne sprawdzanie geometrii kół ( najlepiej po sezonie zimowym ), gdyż przy codziennym użytkowaniu pojazdu zbieżność rozregulowuje się samoczynnie, rownież zużywają się elementy zawieszenia oraz układu kierowniczego.

Należy pamiętać, że prawidłowe ustawienie zbieżności kół ma wpływ na bezpieczeństwo jazdy, sterowalność auta, szybkość zużycia opon oraz podwyższone zużycie paliwa.

Poniższe sytuacje występujące podczas jazdy samochodem powinny nas zaalarmować i skłonić do wizyty w stacji diagnostycznej:

Zalety geometrii kół

Do najważniejszych aspektów przemawiających za regularnym sprawdzaniem geometrii kół należą:

Geometria kół 3D

Pomiar geometrii 3D pozwala w trójwymiarze zobrazować ustawienie kół we wszystkich płaszczyznach. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych, wysokiej jakości kamer możliwe jest jednoczesne zmierzenie rozstawu osi, kątów w pionie i poziomie, a także rozstawu kół.

W przypadku stwierdzenia braku symetrii, diagnosta otrzymuje dokładne dane i wie, którą płaszczyznę należy skorygować. Może również dokonać analizy i dowiedzieć się dlaczego wyniki są nienormatywne – może to wskazywać na uszkodzenie i w tym przypadku konieczna będzie wymiana jakiegoś elementu. Zaletą tych pomiarów jest ich szybkość, co ma wpływ również na szybsze wykonanie regulacji.

Jak widać odpowiednio przeprowadzona geometria kół pojazdu jest rzeczą kluczową dla każdego właściciela samochodu, dlatego też do jest wykonania warto wybrać rzetelny, profesjonalny i sprawdzony serwis, a taki właśnie można znaleźć w stacji pojazdów Dunajscy w Nadolicach.